Sakızcılar Asmaaltı (Ağlayan Kaya) Şelalesi – Çal

Sakızcılar Asmaaltı Şelalesi, Denizli’nin doğal güzelliklerinden biridir ve “Ağlayan Kaya” olarak da tanınır. Şelale, 30 metre yükseklikten düşen sularıyla etkileyici bir manzara sunar. Bu yeşil ve suyun muhteşem birleşimi, özellikle alabalık yetiştiriciliği yapılan şelalenin dibini ziyaretçiler için cazip bir nokta haline getirir. Yöre halkının “Hocanın Yeri” diye bildiği bu alan, piknik yapmak için oldukça popülerdir​​.

Şelaleye ulaşım için iki ana rota bulunmaktadır. Birincisi, Denizli-Pamukkale karayolundan başlayarak yaklaşık 25 kilometrelik bir yolculuk sonrasında Çal İlçesi’ndeki Sakızcılar Mahallesi’ne varılır. İkinci rota ise Denizli-Ankara Karayolu üzerinden 30 kilometre gidildikten sonra kuzey yönünde 30 kilometre daha ilerlenerek yine Çal İlçesi’ne ulaşılır. Her iki güzergâhtan sonra şelaleye ulaşım mümkündür. Denizli otogarından Çal İlçesi’ne minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir​​.

Sakızcılar Asmaaltı Şelalesi, doğa turizmi açısından değerli bir manzara-gezi noktasıdır ve bu özelliğiyle ziyaretçilerine doğanın huzurunu sunar.

Etiketler
,

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir